Havale/Eft İle Paykasa Al

By | 15 Ağustos 2013

Alışveriş ortamlarının internet üzerine taşınması ile birlikte artık çok daha fazla çeşidi bir arada bulmanız kolaylaşmıştır. İnternette alışveriş özellikle bu açıdan oldukça faydalı olmaktadır. İnternette yapacağınız alışverişlerde kendinizi güvende hissetmeniz çok önemlidir. Çünkü internet oldukça büyük bir platformdur. Böylesine büyük bir platformda dikkatli olmak gerekmektedir.

paykasa kodu almadan önce hangi banka ile kod alacağınıza karar veriniz orion ön ödemeli kart sistemleri olarak hemen hemen her banka ile çalışmaktayız çalıştığımız bankalarla havale edebilirsiniz çalışmadığımız bankalardan ise eft işlemini kabul etmekteyiz.

Havale/EFT ile Ukash

Her ne kadar kendinizi koruma altına almak için dikkatli davransanız da bu konuda başarılı olamayabilirsiniz. Çünkü internetteki hackerlar oldukça fazla olduğundan dolayı kendinizin aldığı önlemler yetersiz kalabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken belli başlı şeyler bulunmaktadır. Bunların başında iyi bir ödeme seçeneğini tercih etmeniz gerekmektedir. Tüm dünyada oldukça fazla kullanılan ödeme şekillerinden birisi Ukash Kart olarak bilinen ön ödemeli karttır. Bu kartların kullanımımın giderek artmasındaki ana etken ise güvenlik koşullarının çok iyi yerine getirilmesidir.
paykasa kart genel anlamda güvenlik sınırları en iyi belirlenmiş ön ödemeli kart sistemidir. Bu nedenle tüm dünyada kullanılmaktadır.

Kartın kullanılabileceği internetteki mağaza sayısı oldukça fazladır. Bu sayede tüm dünyada rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle yurt dışından bir ürün sipariş ettiğinizde bu kartı kullanmanız çok daha faydalı olacaktır. Kartın satın alınması da oldukça rahattır. Pek çok yöntem ile kartı satın alabilirsiniz. Bu konuda Ukash firmaları size ilgili desteği verecektir. Hâlihazırda oldukça fazla tercih edilen satın alma yöntemlerinden birisi havale/EFT sistemidir.
Bu hizmetten yararlanmanız oldukça kolaydır. İlgili bir Ukash Kart firmasını bulduktan sonra müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında müşteri temsilcisi sizden gerekli olacak birkaç bilgi isteyecektir. Daha sonrasında da kartınızda ne kadar bakiye istediğinizi soracaktır. Kartınızda olmasını istediğiniz miktar tutarını yetkili müşteri temsilcisine ilettikten sonra müşteri temsilcisi size bir banka hesabı ve bu banka hesabına ne kadar bir ücret yatırmanız gerektiğini söyleyecektir. Ukashların içerisinde Euro bulunmaktadır. Siz Türk Lirası yatıracağınızdan dolayı arada bir fark olacaktır. Bu farka göre size ne kadar Türk Lirası yatırmanız gerektiği söylenecektir. Yatıracağınız para üstüne komisyon eklenerek ne kadar ücret ödemeniz gerektiği söylenecektir. Sizde bu ücreti yatırarak istediğimiz miktar tutarındaki bakiyeli kartınızı almış olacaksınız.

Kart diye bahsedilen bu sistem aslında sanal bir karttır. Yani sizin elinize bir kart verilmez. Size paykasa şifresi verilecektir. Bu şifre sizin kartınızın içerisinde bulunan parayı temsil etmektedir. Bu kart şifresini alışveriş yapmak istediğiniz sitede paykasa ile ödeme seçeneğini seçtikten sonra karşınıza çıkacak şifre bölümüne yazmanız gerekmektedir. Siz şifrenizi yazdıktan sonra sistem otomatik olarak içerisindeki parayı algılayacak ve ücret kesimini yapacaktır. Bu kartlar tek kullanımlıktır. Yani siz alışveriş işlemini yaptıktan sonra eğer içerisinde paranız kalmışsa ister bozdurabilir isterseniz yeni bir şifre alarak yeni bir kart çıkartarak tekrar kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kartların kullanım süresi 1 seneliktir. Her 1 seneden sonra kartınızın kullanımını yenilemeniz gerekmektedir. Bu sayede kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer bu hizmeti kullanmayı istemezseniz de içerisinde bulunan paranızı ilgili Ukash Kart firmalarına bozdurabilirsiniz. Kartınızın içerisindeki Euro bozdurulurken belirli bir kur oranından bozdurulacaktır. Bu yüzden kur oranlarını takip etmenizde fayda bulunmaktadır. Satış ve alış işleminde firmalar kendi belirledikleri kur oranına göre işlem yapmaktadır. Bu yüzden düşük kur oranından alıp yüksek kur oranından sattığınızda da kar elde edebilirsiniz. Yalnız bozdurma işleminde de paykasa Kart firması sizden belirli oranda bir komisyon kesecektir. Kesilen bu komisyon oranı genel olarak oldukça düşüktür. Bozdurulan paranız tekrar nakite çevrilerek banka hesabınıza yatırılacaktır. İleride dilerseniz tekrar Ukash satın alma talebinde de bulunabilirsiniz.

3 thoughts on “Havale/Eft İle Paykasa Al

  1. gökay

    benimle irtibata geçermisiniz.. siteye para yatıracam ama ukash sıstemı ıstıyor ben nasıl atm den yatıraca. hesap numarası lazım

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir